چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشود ؟ علت روشن نشدن لباسشویی چیست ؟ چه اتفاقی برای لباسشویی افتاده است ! تعمیرگاه تخصصی تعمیر vip در این مقاله تمامی دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی را از 0 تا صد مورد نقد و بررسی قرار داده است با ما همراه شوید .

این مقاله با مشاوره از 20 تعمیرکار برتر ماشین لباسشویی های سامسونگ ، ال جی ، دوو ، اسنوا ، بوش ، کنوود ، آاگ ، اوشن تهیه و منتشر شده است .

تمامی دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی در یک نگاه

دوشاخه برق

 

سیم کشی

خازن برق ورودی

فیوز برق

بردالکترونیکی

خرابی صفحه نمایش ( دیس پلی )

خرابی تایمر

اولین دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی
دوشاخه برق ماشین لباسشویی

زمانی که ماشین لباسشویی شما روشن نمیشود در ابتدا دوشاخه برق را چک کنید ، ممکن است با یکی از موارد زیر روبرو شوید .

  1. له شدن دوشاخ یا شکستگی آن : این مورد میتواند در اثر تکان و لرزش های ماشین لباسشویی و له شدن دوشاخه بوجود آید در این صورت با تعویض دوشاخه لباسشویی مجددا روشن میشود .
  2. خرابی تبدیل 3 به 2 : در برخی از ماشین های شستشو همانند شارژ های گوشی موبایل از یک تبدیل 3 به 2 استفاده میشود در برخی موارد خرابی این تبدیل باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی میشود .
  3. خرابی پریز برق : ممکن است سیم کشی ساختمان معیوب شده باشد با یک وسیله برقی مانند سشوار میتوانید از وجود برق در پریز مطمئن شوید .

در صورتی که موارد بالا را چک کردید و همچنان دلیل روشن نشدن لباسشویی را نیافتید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

علت دوم روشن نشدن ماشین لباسشویی
سیم کشی ماشین لباسشویی

قطعی سیم کشی داخلی ماشین لباسشویی باعث عدم ارسال ولتاژ به برد الکترونیکی یا تایمر مکانیکی میشود ، در این صورت ماشین لباسشویی روشن نمیشود ، دلایل قطع شدن سیم کشی میتواند یکی از عوامل زیر باشد .

  1. قطع شدن در اثر لرزش و تکان : ممکن است وزنه تعادل ماشین لباسشویی یا دیگ در اثر لرزش یا تکان با بدنه برخورد و باعث له شدن سیم ها شوند .
  2. قطع شدن سیم در اثر اتصال کوتاه : ممکن است با از بین رفتن عایق ها سیم ها یا پوسیدگی عایق ها یک اتصال کوتاه بیم دو سیم فاز و نول ایجاد شود در اینصورت یکی از سیم ها یا هردو قطع میشوند .

در صورت بروز این مورد پیشنهاد میشود از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی کمک بگیرید .

خازن برق ورودی
خازن برق ماشین لباسشویی

خرابی خازن برق وردی یکی از علت های اصلی روشن نشدن ماشین لباسشویی میباشد ، خازن برق به یکی از دلایل زیر معیوب یا از کار می افتد .

  1. نوسان برق : نوسان برق و بالا رفت ولتاژ برق ورودی میتواند در یک لحضه باعث ترکیدن خازن و از کار افتادن آن شود به همین به این خازن فیلتر برق نیز گفته میشود .
  2. تمام شدن عمر خازن : این قطعه دارای طول عمر مشخصی میباشد ممکن است بعد از گذشت 5 تا 10 سال خازن بطور کلی از کار بیافتد با تعویض خازن فاسد شده مشکل روشن نشدن لباسشویی شما برطرف میشود .

بهتر است برای تعویض خازن از یک تکنسین کمک بگیرد و خودتا اقدام به تعویض آن نکنید ممکن است در حین تعویض یا تعمیر دچار برق گرفتکی شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با نمایندگی